A teraz EMERYTURA - skok do strony początkowej
I filar ubezpieczeńII filar ubezpieczeńIII filar ubezpieczeńUwaga na ZUS
Prezentacje Otwartych Funduszy EmerytalnychRankingi Otwartych Funduszy EmerytalnychKto Ci pomoże?
Poradniki i FAQRelacje prasoweNowości
Szybka porada
Socrates Web - strona główna

  Witamy w wersji off-line naszego serwisu, przygotowanej specjalnie dla cover-CD miesięcznika CHIP.
  Wersja ta zawiera informacje według stanu na 22 marca 1999 r.
  Najnowsze doniesienia oraz zaktualizowane rankingi i prezentacje można znaleźć pod adresem:

  http://socrates.pl/emerytura/

  Najpierw była reforma samorządowa, następnie reforma Zakładu Ubezpieczeń Społecznych a teraz emerytura...

  Przed końcem 1999 roku czeka nas jeszcze reforma oświaty. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu: kto ma zarządzać naszymi pieniędzmi do ukończenia 65 (dla mężczyzn) lub 60 (dla kobiet) lat.

  Przed reformą emerytalną nie ma ucieczki. Osoby w wieku do 30 lat muszą skorzystać z II filaru ubezpieczeń. Osoby do pięćdziesiątki mają wybór, czy skorzystać z II filaru. Tylko osoby starsze są w tej szczęśliwej sytuacji, że żadnych decyzji podejmować nie muszą. Reforma obejmie jednak również ich emerytury.

  Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zmianach w serwisie "A teraz emerytura", wypełnij poniższy formularz
  Musisz mieć skonfigurowaną skrzynkę pocztową


  Wiek:

  Płeć:
  Mężczyzna Kobieta

  Adres e-mail (prosimy sprawdzić poprawność!):

  Aby wysłać formularz, musisz połączyć się z Internetem.

  Osoby, które nie otrzymają potwierdzenia w ciągu 48 godzin mogą być pewne, że przy wpisywaniu adresu popełniły jakiś błąd. W takim przypadku prosimy o powtórne wypełnienie formularza. Użytkownicy zaktualizowanych wersji MS Outlook oraz MSIE 5.0 BETA niestety nie mogą skorzystać z formularza - program błędnie je przesyła. W takim przypadku dane prosimy przesyłać zwykłym listem.

  Wszelkie dane przesłane tym formularzem będą traktowane jako poufne i nie będą udostępniane jakimkolwiek osobom trzecim.

  Komentarze i pytania dotyczące serwisu prosimy kierować bezpośrednio na adres: socrates@socrates.pl

  W naszym serwisie postaramy się zaprezentować wszystkie informacje, które mogą okazać się potrzebne przy podejmowaniu decyzji związanych z reformą emerytalną. Wytłumaczymy co to są trzy filary ubezpieczeń, zaprezentujemy Otwarte Fundusze Emerytalne, przedstawimy kruczki związane z emeryturami. Nie podpowiemy jednak, który fundusz emerytalny wybrać. Tę ostateczną decyzję każdy Polak będzie musiał podjąć samodzielnie.

  Naszym celem jest stworzenie serwisu jasnego i zrozumiałego dla wszystkich. Jeżeli w którymkolwiek z działów znajdziesz określenia lub słowa niezbyt zrozumiałe, prosimy o kontakt. Pomoże to nam w dalszym redagowaniu serwisu.

  Główny panel sterowania, pozwalający na dotarcie do dowolnych części serwisu znajduje się na górze każdej strony. "Kliknięcie" na tytuł "A teraz emerytura" zawsze przeniesie czytelnika na stronę początkową.

  Ani firma Socrates Web, ani też żadna z osób współpracujących przy tworzeniu niniejszego serwisu nie jest związana w jakikolwiek sposób z którymkolwiek Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym, Otwartym Funduszem Inwestycyjnym, ani też udziałowcami tych spółek. Żadna z tych osób nie jest również akwizytorem któregokolwiek z Funduszy.

Początek strony