Planeta - rysunek dziecka sprawnego inaczej. Ona nalezy do wszystkich dzieci... Strona dzieci
OKIEM SERCA

Serdecznie zapraszamy na strony poświecone dzieciom niepełnosprawnym. Nasz serwis ma charakter informacyjny i wierzymy, ze materiały tu zawarte pomogą im i ich rodzicom w wychowaniu, rehabilitacji oraz korzystaniu z działalności instytucji i fundacji zajmujących sie pomocą w tym zakresie.

Autorzy


Jeśli chcesz pomóc...

Pragniemy zgromadzić adresy instytucji i fundacji, a także szkół prowadzących działalność rehabilitacyjną oraz klas integracyjnych. Chcemy informować o akcjach prowadzonych w imię dobra dzieci sprawnych inaczej; chcemy przedstawić Państwu osoby, które aktywnie pomagają naszym pociechom w ich niełatwej życiowej drodze... I wreszcie mamy nadzieję, ze nasze strony wskażą miejsca w Internecie, w których dotrzeć można do materiałów dydaktycznych i metodycznych pomocnych w kształceniu dzieci niepełnosprawnych.
Jeśli jesteście Państwo w stanie pomóc nam w gromadzniu na bieżąco wszystkiego, co dotyczy tej i podobnej działalności - prosimy - napiszczie do nas! Nie jesteśmy w stanie wszystkiego dostrzec; nie wiemy o wszystkim co zasługuje na opisanie... Niech te materiały i informacje, ktore dzieki Państwa pomocy zgromadzimy, pomogą dzieciom i rodzicom.


INDEX

WYKAZY INSTYTUCJI
CZASOPISMA i KSIĄŻKI
MUZYKA
MEDIA
EDUKACJA I PROGRAMY
INFORMACJE
Audycje RealAudio
ZABAWA I EDUKACJA
BAZA ADRESÓW WWW
ZMIANY NA STRONACH
LOGO I REKLAMAZmiany na stronach...

Jeśli pragniecie Państwo być powiadomieni o zmianach w serwisie - prosimy skorzystać z niniejszej strony.


Zaczynamy...

Spis instytucji czesto okazuje się wieką pomocą w poszukiwaniu potrzebnych informacji i materiałów. Oto pierwsze adresy... Dalej...  Nowe AdresyNasza baza adresów WWW...

Na wielu stronach naszego serwisu pojawiać sie będą odnośniki do innych miejsc w sieci. Na tej stronie będziemy gromadzić w jednym miejscu adresy WWW związane z tematyką dzieci, edukacją, działalnością fundacji, szkół... Słowem wszystko to, co należy odwiedzić w poszukiwaniu informacji i pomocy.
Strona umożliwia wybór kategorii adresów lub przejrzenia wszystkich, posortowanych tematycznie i alfabetycznie. Pozwala wyszukiwać odnośniki w całej bazie. Ale to co najcenniejsze związane jest z możliwością uzupełniania przez Państwo zawartości bazy. Gorąco prosimy o to! Zapraszamy....


Zaladuj RealPlayer 5.0 !!! Ten plik wymaga RealPlayer w wersji 5.0 lub nowszej. Jesli masz starsza wersje - koniecznie zaladuj nowsza. Posłuchaj audycji (fragm. "Szlaczka"-RK)
Zaladuj RealPlayer 5.0 !!! Ten plik wymaga RealPlayer w wersji 5.0 lub nowszej. Jesli masz starsza wersje - koniecznie zaladuj nowsza. Posłuchaj audycji ("Książka")
Polecamy...

Wirtualna szkola - magazyn internetowy WWW W nr 8/98 magazynu internetowego WWW ukazał się artykuł "Wirtualna Szkoła" autorstwa Haliny Kustosz - red. nacz. "Polskiego Serwisu Kobiet". W czasach kształcenia mutimedialnego nie możemy zapominać o niezwykłej roli sieci Internet w procesie dydaktycznym. Mnogość informacji i umiejętne korzystanie z nich stwarzają nieograniczone możliwości w pracy nauczyciela i ucznia. Także niepełnosprawni mają teraz ogromną szansę przełamywać bariery, które niesie niestety często życie, dając swobodę w kontaktach, pracy czy nauce. Za zgodą redakcji i autorki (dziekujemy) publikujemy obszerne fragmenty artykułu. Z pewnością odnośniki do witryn internetowych w nim zawarte ułatwią korzystanie z tych adresów na bieżąco... Dalej....


Ciekawe linki...

Wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy do odwiedzenia witryn, które szczególnie nam się podobają. Kolorowe i wesołe; bawią i uczą...

Kolorowe strony Planeta dzieci
Family Play Kubus Puchatek

Serwis DISNEY'a skierowany do wszystkich dzieci. Podzielony na szereg kategorii: zwierzęta, opowiadania, nauka, gry, sport, geografia, sztuka i komputery. Umożliwia wyszkukiwanie informacji. Angielskojęzyczny.

Disney's Internet Guide

Na stronie World Wide Web Consortium (W3C) zapoznać się możemy z projektem stworzenia przeglądarki internetowej, która umożliwiać będzie nawigację w sieci niepełnosprawnym. Strona szczególnie interesująca dla tych, ktorzy pragną mieć bieżące informacje na ten temat i uczestniczyć akywnie w dyskusjach. Można zapisac się na listę przeznaczoną dla tych celów.


Szkoła, szkoła...

Szkola, szkola... Zbliża się nowy rok szkolny. W cyklu "Szkoła..." prezentujemy pierwszą placówkę oświatową, która przygotowana jest na przyjęcie i kształcenie dzieci niepełnosprawnych. Zapraszamy....
Zapraszamy także do szkoły kształcącą dzieci i młodzież z wadami wzroku. To tutaj....Posluchaj muzyki - Basia Stepniak-Wilk -O obrotach-


Nic i nikt nie zastąpi Twojemu dziecku miłości rodziców...
Felieton.Logo i Reklama

Jeśli pragniecie Państwo pomóc nam w dotarciu z naszym serwisem do dzieci sprawnych inaczej i ich rodziców - prosimy o umieszczenie naszego logo na Waszych stronach... Szczególy


AUDYCJE RADIOWE

Radio Plus w Krakowie Dyrektor programowy Radia Plus w Krakowie ks. Kazimierz Sowa proponuje jedną ze swoich audycji dla dzieci, prowadzonej na żywo - w każdą niedzielę o godz. 14 (po wiadomościach}. Wykaz częstotoliwości i mapa sporego zasięgu rozgłośni - na stronie WWW "Radia Plus".
Natomiast "SZLACZEK" to audycja emitowana, od pięciu już lat, co niedzielę w Polskim Radiu Kraków. Przeczytaj....
Wykaz audycji dla dzieci w ogólnopolskich rozgłośniach Polskiego Radia znajduje się tutaj....
TV3 i TXT w Lublinie - Przeczytaj...  Nowe


Dzieci i muzyka...

Wielu z Państwa pracuje z dzieckiem w zaciszu domowym stosując rozmaite, polecane przez specjalistów, metody rehabilitacji. Doskonałą formą spokojengo ćwiczenia i wyciszenia dziecka, tak potrzebnego przy tym obowiązku, jest muzyka... Polecamy wydawnictwo szczególne - ksiązko-płytę: Basia Stępniak-Wilk "O obrotach". Otrzymalismy je dzięki uprzejmości wydawcy:
Prószyński_i_S-ka SA.
Przeczytaj koniecznie...


"Tu jesteśmy"

- magazyn wydawany w Warszawie przeznaczony jest dla środowiska rodziców dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Jest cenną pomocą dla rodziców szukających fachowych i konkretnych informacji przedstawianych przez specjalistów medycyny, rehabilitacji... Zawiera wiele porad (także prawnych); pożytecznych wskazówek praktycznych, a także prezenntacje placówek oświatowych oraz organizacji służących dzieciom sprawnym inaczej. Na naszych stronach znajdą Państwo m.in wykaz materiałów, które ukazały sie dotychczas, w 10-ciu numerach pisma, oraz warunki prenumeraty. Gorąco polecamy... Dalej....


TACY SAMI Krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej organizuje dwie Imprezy Integracyjne, przeznaczone i dostosowane dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Poznaj szczegóły...

FUNDACJA SZTUKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Krakowie organizuje konkurs oraz szkolenia plastyczne... Szczegóły...  Nowe


KRAKÓW mutimedialny

Wszystkim dzieciom na wózkach, którym bariery architektoniczne nie pozwalają zwiedzić zabytków Królewskiego Miasta, polecamy pozycję multimedialną: "Przewodnik multimedialny po Krakowie". Program otrzymaliśmy od producenta:
Studio_Filmów_Animowanych_w_Krakowie.
Zobacz...

Studio Filmów Animowanych w KrakowieSerwis aktualizowany non-stop
tworzony od 31 sierpnia 1998 r.Internet dla szkol


Nasza prośba... Kasia potrzebuje wsaprcia...Wkrótce KONKURS - wiele nagród...
KSIĄŻKA

Dziecko niepelnosprawne ruchowo "Dziecko niepełnosprawne ruchowo" - możliwości edukacyjne dzieci z mpdz i innymi niepełnosprawnościami ruchowymi od wieku przedszkolnego po kształcenie zawodowe.
WSiP - Zobacz...
   Inne pozycje książkowe - Zobacz...


Edukacja z uśmiechem

"Jak to działa" to pierwszy program edukacyjny, który pragniemy przyblizyć dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Ta multimedialna podróż w krainę techniki pozwala poznać zasadę wielu urządzeń, maszyn, a także działy nauki, według, których to wszystko "naprawdę działa".
Prezentujemy także kolorową i kształcącą grę słowną: "Umiem pisać", oraz mutimedialny podręcznik do matematyki: "Matma jest super". Otrzymaliśmy je dzięki uprzejmości:
OPTIMUS_Pascal Zapraszamy...

OPTIMUS Pascal

"Encyklopedia dla dzieci" to program multimedialny firmy Albion, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-12 lat. Albion Zapraszamy...

Albion


Bożena Szydełko-Nowakowska
Wojciech Nowakowski - NEMEZIS
SP 158 Kraków, ul Strąkowa 3A - tel/fax 2660069

Top

stat4u
Aktualizacja: 01 października 1998
Witryna ukaże się na płytach CD magazynów CHIP oraz INTERNET.


Serwis znajduje sie na serwerze ARIADNA.
Autorzy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za działalność wymienionych fundacji, stowarzyszeń i organizacji, oraz treść ogłoszeń i apeli zamieszczonych przez osoby trzecie. Serwis jest niezależny, a informacje publikowane są bezpłatnie i za zgodą ich autorów.
Wszelkie prawa zastrzeżone
© 1998 Bożena i Wojciech Nowakowscy